Türkücü Bülent Serttaş’ın koleksiyonerlik tutkusu

Serttaş, ressam Orhan Umut’un ‘Gece Görüşü’ adlı sergisinin açılışındaydı. Eşi ile katıldığı sergiyi gezerek beğendiği bir tabloyu da satın alan ünlü türkücü, son dönemde çocukları için yatırım amaçlı tablo ve obje satın aldığını söyleyip “İyi bir koleksiyoner olmaya çalışıyorum. Üç senedir hanımın sayesinde bu işe girdik. Soyut resimler var, çocuklarımızada öğretiyoruz. Sanat sevgisini onlara da aşılamaya çalışıyoruz. Babaları zaten sanatın içinde. Resim sanatını da bilsinler ve öğrensinler” dedi.

”DUVARLARIMIZI SÜSLÜYOR”

Satın aldığı tabloları nerede sakladığının sorulması üzerine Bülent Serttaş gülerek “Duvarlarımızı süslüyor, öyle saklanacak gibi şeyler değil, evimizde duvarlarımızı renklendirecek kadar tablomuz var. Yaklaşık olarak 8-10 tablo satın aldım. Sırf tablo almıyorum yani heykelcikler de var yavaş yavaş topluyorum” diye konuştu.

Objektiflere poz verdiği sırada gözlerinin sulandığı görülen türkücü, durumu saklamayarak göz kapaklarına estetik yaptırdığı itirafında bulundu. Abartılı bir işlem yaptırmadığını ve sağlığını düşünerek hareket ettiğini belirten Serttaş şöyle konuştu: “Güneşin karşısına geçerseniz olacağı bu. Benimki o kadar abartı değil, göz kapaklarım düşüyor ve beni rahatsız ediyordu. Sağlık açısından da doktorum müsade etti ve yaptı. Yani estetik amaçlı değil. İnsanların gözüne kötü gözükecek bir şey olursa iyi olmak için yaparım, karşı değilim. Elmacık kemiği gitti, o gitti, bu gitti, yok. O kadar değil tabii. Hala ödem var şu anda. Ben kliplerimde de hiç filtre kullanmadım. Kesinlikle, sadece klip çekilirken yüzümüze yapılan makyaj var”

MEHMET ALİ ERBİL’DE AYNI SERGİDEYDİ

Mehmet Ali Erbil de kapılarını açan sergiyi gezen ünlü isimler arasında yer aldı. Son yıllarda koleksiyon amaçlı tablo satın aldığını söyleyen Erbil, beğendiği bir tablo önünde poz verip “Orhan Umut gerçekten çok değer verdiğim bir sanatçı. Böyle değerli sanatçının İstanbul’daki ilk sergisi. Köy öğretmenidir kendisi resim öğretmeni. İstanbul’a gelince vizyon kattı kendisine. Ben koleksiyon kendi çapımda yapmaya çalışıyorum. Yani çok büyük olmasa da bir koleksiyonumuz var” diye konuştu. Erbil, evinde hatırı sayılır bir koleksiyonu olan Cem Yılmaz’a ise “Biz onun kadar yapamayız o çok zengin” diye göndermede bulundu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x