Sürücüler Dikkat: Bunu Yapmayanlar Ölümle Burun Buruna Geliyor!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bayram tatillerinde trafik kazalarının arttığına dikkati çekti.

TATİL YOLCULUĞUNU SON GÜNE BIRAKMAYIN

Kazalarda çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiğine ve yaralandığına işaret eden Palandöken, sürücülere, trafikte yaşanabilecek yoğunluğu göz önünde bulundurarak tatil dönüşlerini son güne bırakmamaları tavsiyesinde bulundu.

Palandöken, trafik kurallarına uyulmasının önemini vurgulayarak, “Her yıl olduğu gibi kazaya en çok sebebiyet veren aşırı hızdan kaçınılmalı, hiçbir bahaneye sığınmadan emniyet kemeri takılmalı, trafikte cep telefonları kullanılmamalı, vatandaşlarımız hız limitlerine uymalı, kör noktaları gözden kaçırmamalı.” ifadelerini kullandı.

İKİ SAATTE BİR DİNLENİN

Şoförlerin her iki saatte bir 15 dakika dinlenmeyi ihmal etmemeleri gerektiğini belirten Palandöken, “Özellikle gece yolculuk yapan vatandaşlarımız, sabah güneşin doğmasına yakın vücutta artan uyku isteğiyle inatlaşmamalı. En azından bir veya iki saat müsait bir alana araçlarını çekip uyku ihtiyacını karşılamalı. Unutulmamalıdır ki varacağımız yere geç gitmek hiç gidememekten her zaman daha iyidir.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x